Od 25 lat tworzymy standardy polskiego rynku edukacji dla biznesu
Infolinia edukacyjna801 25 85 66
 
programowanie c++

Szkolenie

Programista C++

kurs programowania c++

C++ to jeden z najwszechstronniejszych języków programowania. Wykorzystywany jest m.in. do programowania sterowników i gier, budowania aplikacji na urządzenia mobilne, rozwijania systemów operacyjnych. Jest używany niemal wszędzie — od technologii kosmicznej po popularne gry. Tak szerokie zastosowanie tego języka sprawia, że programiści C++ , także ci początkujący, są obecnie poszukiwanymi i dobrze wynagradzanymi specjalistami IT.

Na jakie stanowiska możesz aplikować po kursie C++?

 • Młodszy programista
 • Tester oprogramowania


UWAGA! Najlepsi uczestnicy, czyli osoby, które zdobędą najwięcej punktów od prowadzącego w czasie trwania całego kursu, otrzymają w nagrodę możliwość zdania egzaminów i uzyskania cenionych w środowisku programistów certyfikatów:

 • CPA – C++ Certified Associate Programmer
 • CPP – C++ Certified Professional Programmer

Tematy zajęć:

 • Podstawy programowania C

  Język C był pierwowzorem dla języka C++. Jego historia sięga lat 70-tych XX wieku. Zalicza się on do języków strukturalnych. C to bardzo popularny, wszechstronny i łatwy do opanowania język, dlatego jest doskonałym wyborem dla każdego, kto chce rozpocząć swoją przygodę z programowaniem. Nawet podstawowa znajomość C pozwoli ci znacznie szybciej opanować inne języki programowania np. C++ czy C#.

 • Podstawy programowania C++

  Umiejętność pisania w C++ otwiera drogę do programowania w innych językach, m.in., takich jak: Java, C#, PHP. W tej części kursu opanujesz wszystkie najważniejsze zagadnienia związanie z programowaniem w C++, od przygotowania środowiska pracy do programowania obiektowego. Pozyskasz wiedzę, stanowiącą solidne podstawy niezbędne każdemu programiście C++. Będziesz mógł ją dalej rozwijać w dowolnym kierunku: np. programowanie gier, aplikacje mobilne, bazy danych czy aplikacje webowe. Rozpoczniesz od podstaw typu zmienne, wskaźniki, tablice, pętle. Poznasz bardzo ważne obiektowe aspekty języka np. klasy, funkcje składowe albo konstruktory.

 • Wykorzystanie biblioteki STL

  Jedną z najważniejszych rzeczy wprowadzonych przez STL, są kontenery, czyli obiekty w różny sposób przechowujące uporządkowane dane. Podczas zajęć nauczysz się korzystać z jednej z najważniejszych bibliotek w programowaniu w C++i zrozumiesz od podstaw moc możliwości dostarczanych przez STL. Będziesz wiedzieć do czego i jak wykorzystać konkretny kontener , jak nim operować. W praktyczny sposób, bazując na użytecznych przykładach kolejno odsłonimy przed Tobą poszczególne elementy biblioteki standardowej.

 • Wykorzystanie biblioteki Boost

  Boost jest zestawem bibliotek napisanych dla języka C++., stanowiącym kolejny krok w jego rozwoju, rozszerzającym jego standardowe możliwości i ułatwiającym pracę programiście. Szczególnie przydatne są w przypadku tworzenia większych projektów. W tej części kursu szczegółowo omawiane są poszczególne elementy biblioteki rozszerzające możliwości biblioteki standardowej C++: konwersje (Boost.Conversion), inteligentne wskaźniki (Boost.SmartPtr), statyczne asercje (Boost.StaticAssert), typy wariantowe (Boost.Variant), krotki (Boost.Tuple) i funkcje wiążące (Boost.Bind). Zapoznacię się tutaj także z boost'owymi implementacjami wzorców projektowych Observer i Flyweight.

 • Meta programowanie w C++

  Ogólnie rzecz biorąc meta programowanie oznacza pisanie programów, które piszą programy lub pisania programu, który pisze się sam. Skupiamy się na tych zagadnieniach, które w bezpośredni sposób podnoszą wydajność w codziennej pracy programisty, uwzględniając jej charakter (reaktywna – dodawanie nowych funkcjonalności, wytwarzanie – tworzenie oprogramowania od podstaw). Zajęcia obejmują zagadnienia związane z koncepcjami algorytmów, iteratorów i zaawansowanych struktur danych na poziomie metaprogramowania.

 • Programowanie wielowątkowe w języku C++

  Największą zaletą wielowątkowości jest możliwość stworzenia aplikacji, która w tym samym czasie będzie robiła kilka rzeczy jednocześnie. Umiejętności synchronizowania i przesyłania danych między wątkami to elementy, na których skupimy się w tej części. Zapoznacie się ogólnie z koncepcją związaną z przetwarzaniem współbieżnym wraz wybranymi zagadnieniami, takimi jak: modele szeregowania, zagłodzenie, zakleszczenie i jego rozwiązywanie, wykluczanie w dostępie oraz jego brak, wzorce projektowe związane ze współbieżnością czy metody poprawy wydajności programów wielowątkowych.

Zapytaj o szczegóły

Infolinia edukacyjna

801 25 85 66

restart@altkom.pl

formularz - szkolenia biznesowe

jestem zainteresowany/-a kursem

chcę otrzymać pełen program kursu

*  
rozwiń
    
rozwiń

Data:kwiecień 2017

Cena: *6900 zł brutto

Lokalizacja: Warszawa, Kraków, Katowice, Poznań, Wrocław, Gdańsk, Łódź, Lublin, Rzeszów

* możliwość finansowania kursu kredytem konsumenckim na edukację